"Dwie Korony"- film o Św. Maksymilianie Marii Kolbe

Wśród nich był uczeń naszej szkoły - Jan Gawin. Gratulujemy mu z całego serca ! Następnie odbyła się projekcja filmu o św. Maksymilianie Marii Kolbe pt. „ Dwie korony”. Jest to fabularyzowany dokument o życiu i śmierci świętego naszych czasów. Film ten pokazuje nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana, jego odwagę, wyjątkowość, głęboką wiarę oraz męczeńską śmierć w obozie w Oświęcimiu. Jako zakonnik o. Kolbe przekraczał granice ludzkich wyobrażeń o przyszłości. Projektował maszyny latające, także te, które miały przemieszczać się między planetami. „ Szaleniec Niepokalanej” bo tak nazywany był o. Kolbe w stu procentach zawierzył swe życie Maryi. Był on zaangażowany w rozwój klasztorów w Niepokalanowie i Japonii. Stworzył w roku 1922 pismo pt. „ Rycerz Niepokalanej”, które jest wydawane do dzisiaj. W swej prostocie pismo to przekazuje miłość i potęgę Niepokalanej. Ma ono trafić do każdego człowieka, do każdej rodziny. Sceny z obozowego życia św. Maksymiliana są bardzo obrazowe. Bez względu na sytuacje pozostaje on księdzem- spowiada, pomaga innym, razem z nimi się modli. Największym dowodem jego miłości do drugiego człowieka jest ofiarowanie życia za współwięźnia z obozu- pana Franciszka Gajowiczka. Film pt. „ Dwie korony” został zrealizowany w Polsce, Japonii i we Włoszech. W filmie występują- Adam Woronowicz jako św. Maksymilian Maria Kolbe, Cezary Pazura - zakonnik , Artur Barciś, Antoni Pawlicki i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson. O filmie wypowiedział sie Łukasz Adamski- „ pokazuje on uniwersalną prawdę o tym, że będąc w samym piekle można pozostać człowiekiem i znaleźć w sobie chrystusowego ducha”.

Teresa Michalka