Konkurs ortograficzny

W dniu 17 marca w Szkole Trójcy Świętej przeprowadzony został II etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który miał na celu wyłonienie „Mistrza ortografii”. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów od klas III do VIII, którzy w klasowych eliminacjach wykazali się najlepszą znajomością zasad poprawnej polszczyzny oraz osiągnęli najwyższą liczbę punktów w klasowych potyczkach.

Podczas II etapu konkursu uczniowie zmagali się z dyktandem pełnym trudności ortograficznych i rozwiązywali ćwiczenia, które zostały opracowane na podstawie propozycji nauczycieli przygotowujących konkurs. Poziom trudności był przygotowany odpowiednio dla każdej grupy wiekowej.

Szkolny Konkurs Ortograficzny cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dla nauczycieli natomiast jest to ogromna radość, że tego typu konkursy rozbudzają w uczniach motywację do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz ukazują dbałość poprawnej pisowni w języku ojczystym ich przodków.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy. Ogłoszenie konkursu wkrótce, ale już możemy stwierdzić, że zwycięzcami mogą czuć się wszyscy uczestnicy konkursu, gdyż pokazali sobie i nam, że przy odrobinie chęci i wytrwałości, każdy może zmierzyć się z ortografią. Tak, jak jedna z książek nosi trafny tytuł „Ortografia - twardy orzech, ale zgryźć go każdy może”.

Irena Olejniczak