WIADOMOŚCI SZKOLNE

Szkolny konkurs czytelniczy

3. Uczniowie w grupie I, którzy nie umieją czytać samodzielnie, mogą wziąć udział w konkursie.  Wypożyczone przez siebie książki mogą przeczytać starsi członkowie rodziny. Przy zwrocie książki do biblioteki uczeń będzie proszony o odpowiedź na pytania dotyczące treści.

4. Uczestnicy pozostałych grup po przeczytaniu każdej książki, która zawiera: co najmniej 30 stron w grupie II i III,      w grupie IV – 60 stron, w grupie V – 100 stron i więcej, muszą odpowiedzieć na pytania sprawdzające, dotyczące treści przeczytanej książki przy zwrocie do biblioteki.

5. Brak odpowiedzi na postawione pytania oznacza, że książka nie została przeczytana i nie będzie zaliczona.

6. Konkurs rozpoczyna się w sobotę przez Świętem Dziękczynienia, 18 listopada 2023 r.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 kwietnia 2024 r.

7. Zwyciężą osoby, które przeczytają największą liczbę książek z naszej szkolnej biblioteki.  Zwycięzcy, po jednym z każdej grupy, otrzymają tytuł „Czytelnika Roku Szkolnego 2023/2024”, atrakcyjną nagrodę oraz dyplom.  Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.

8. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną.

9. Werdykt jurorów jest ostateczny.

10. Zwycięzcy konkursu wyrażają zgodę na publikację danych osobowych oraz zdjęcia.

11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie i chronią prawa autorskie konkursu.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłych chwil spędzonych z polską książką z biblioteki szkolnej przy Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej Chicago.