Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024

Niemałe emocje towarzyszące laureatom II etapu konkursu, udzieliły się także nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie i koordynację całego przedsięwzięcia, bo w tym momencie najważniejszą sprawą było to, aby wszystkie zaprezentowane uczniom treści były spójne i logiczne, i dotyczyły sedna istoty samego konkursu.

Nie należy bowiem zapominać o tym, że nasi uczniowie są dziećmi dwujęzycznymi i nie zawsze to, co nam wydaje się łatwe, będzie też proste dla nich – bo błędy popełniają nawet osoby o dobrej znajomości gramatyki i ortografii. Dlatego każda, kolejna edycja konkursu jest aktualizowana - zarówno regulamin konkursu, jak i treści konkursowe, aby poziom konkursu był zawsze optymalny i dostosowany do możliwości każdego ucznia.

Dobrze przygotowany uczeń to pierwszy krok do „stworzenia” konkursowego laureata. Nauczyciel w klasie jest pierwszą osobą, która w całym procesie wpływa na sposób przygotowania i utrwalania materiału przez ucznia. Dziękujemy nauczycielom, a także rodzicom za motywowanie dzieci do poszerzania wiedzy i zachęcania ich do ubiegania się o tytuł „Mistrza ortografii”.

Wnioski? Na pewno jest to ogrom pracy każdej ze stron, ale spójrzmy rzeczowo na temat, który w oczywisty sposób pomaga rozwijać zainteresowania i uzdolnienia ucznia, poszerza jego kompetycje, motywuje go do osiągania sukcesów i rozbudza ambicję szlachetnego współzawodnictwa.

Ogłoszenie wyników tuż, tuż, a wtedy ujawnimy „Mistrza ortografii” i poznamy nazwiska wszystkich laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego - wydarzenia, które kolejny raz opowiada o nas ciekawą historię i tworzy szkolną tradycję.

Irena Olejniczak