KLASA 3lic - P. TERESA MICHALKA

Zadanie z dnia 23 marca 2024 r.

Proszę dokończyć power point z języka polskiego i kto tego jeszcze nie zrobił, proszę mi wysłać. Życzę Wam i Waszym rodzinom dobrych, zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Uczcie się na maturę ustną z polskiego. Pamiętajcie, że wracamy do szkoły 6 kwietnia 2024 r. w DNIU MATURY! Więcej wiadomości wyślę Wam wktótce.

Zadanie z dnia 24 lutego 2024 r.

Proszę odpowiedzieć na pytanie  (30 zdań) "Czy język polski jest trudnym językiem?" . Proszę udowodnić swoją tezę. Zadanie na ocenę.

Zadanie z dnia 3 lutego 2024 r.

GRATULACJE DLA MATURZYSTÓW !

A teraz odpoczywamy i zabieramy się do nauki języka polskiego.

Zadanie z dnia 6 stycznia 2024 roku.

Dobrego, zdrowego Nowego Roku oraz pięknie zdanej matury!

Proszę się przygotować z pytań z geografii numery 49, 50, 51,52, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60. Będzie to ostatni test przed maturą.

Zadanie z dnia 16 grudnia 2023 r.

Życzę Wam i Waszym rodzinom zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, smacznej Wigilii spędzonej w rodzinnej atmosferze a Nowego 2024 Roku pełnego pozytywnych wrażeń. Moim uczniom życzę wspaniale zdanej matury! Jako zadanie dokończcie prezentacje z geografii. Proszę przygotować się z geografii z pytań numer 34, 38, 39,40,41,43. 6 stycznia 2024 r. wracamy na zajęcia do szkoły.

Zadanie z dnia 9 grudnia 2023 r.

Proszę porozmawiać z rodzicami i przygotować wiadomości dotyczące lat 80-tych (stan wojenny, Pewex, kartki na artykuły spożywcze, ale także papierosy, alkohol, Lech Wałęsa, strajki, życie w mieście i na wsi). 16 grudnia 2023 r. będziemy mieli Wigilię klasową (ostatnia w naszej klasie). Proszę rodziców, aby pomogli nam wszystko przygotowac. Dziękuję i do zobaczenia!

Zadanie z dnia 2 grudnia 2023 r.

Proszę nauczyć się nazw miast (stolice województw) str. 41. Będzie z tego test z geografii. Napiszcie co jest najciekawszego i najbardziej znanego w takich miastach jak- Kraków, Warszawa, Toruń, Częstochowa, Zakopane ( napisz pięć rzeczy do każdego miasta).

Proszę, abyście przynieśli coś do Szlachetnej Paczki. Pamiętajcie, że są dzieci, które nie będą miały prezentów a być może i choinki. Wszystkie informacje dotyczące paczki są w naszych e-mailach. Do zobaczenia !

Zadanie z dnia 4 lstopada 2023 r.

Proszę przygotować informacje o powstaniu warszawskim (na oceny). Za tydzień 11 listopada przynosicie PODPISANY przez rodzica i was samych REGULAMIN Studniówki.

Zadanie z dnia 27 pażdziernika 2023r.

Napiszcie Wasze wrażenia po konferencji "The Next". Co najbardziej Wam się podobało i dlaczego ?

Zadanie z dnia 20 pażdziernika 2023 r.

Za tydzień jedziemy na spotkanie młodzieży NEXT. Proszę przyjechać do szkoły na godzinę 8:15 rano. Ubierzcie szkolne szare bluzy- maturzystów, a kto nie ma to koszulki szkolne (czerwone). Do zobaczenia za tydzień! Dzisiaj nie macie zadania, ale będzie po tym spotkaniu :-)

Zadanie z dnia 13 pażdziernika 2023 r.

Proszę przygotować następne pytania z geografii nr 27, 28, 32, 33, 34. Osoby, które otrzymały oceny niedostateczne z poprzedniego testu będą pisały dwa testy (poprzedni i obecny). Język polski- Napiszcie na komputerze (14 -stką), na jedną stronę (ale można też więcej) "Co dla Ciebie znaczy słowo Polska?". Dobrego tygodnia!

Zadanie z dnia 7 pażdziernika 2023 r.

Proszę przygotować się z 10 następnych pytań z geografii czyli pytania numer 11, 13, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24. Będzie z tego test pisemny. Z języka polskiego proszę napisać 15 zdań (można więcej)- "Moje wrażenia po obejrzeniu filmów o Marku Edelmanie". Nie zapomnijcie pozwoleń na wyjazd na Next (plus 10$ kto jeszcze nie dał). Za tydzień w sobotę będą robione zdjęcia klasowe, a także do Pamiętnika Maturzysty. Proszę się ubrać w biale bluzki (koszule) i ciemne spódnice/ spodnie. Nie zapomnijcie przynieść 40$ na zdjęcia. Życzę Wam dobrego tygodnia!

Zadanie z dnia 30 września 2023 r.

Proszę przynieść podpisane pozwolenia na wyjazd na konferencję NEXT a także 10 $ na autobus.

Wymień największe pojezierza w Polsce (pokaż je na mapie). Poszukajcie kilka informacji (i napiszcie na komputerze 14- stką) o powstaniu warszawskim. Kto brał w nim udział? Jak długo powstanie trwało? Co to były Szare Szeregi, Zośka, Parasol? Dobrego tygodnia!

Zadanie z dnia 23 września 2023 r.

Proszę wykonać ćwiczenia w książce do języka polskiego str. 38 ćw.3. Przygotujcie się do odpowiedzi (pisemnej ) na pytania- Jaki film i jaką książkę poleciłbyś swojemu koledze/koleżance? (nie musi to być książka czy film polski). Pamiętajcie, że mówiąc o filmie macie znać takie informacje jak :

Film- reżyser, aktorzy, kiedy film powstał. Kto jest głównym bohaterem? O czym jest ten film? Dlaczego poleciłbyś/poleciłabyś ten film koledze lub koleżance? Co jest w nim wartościowego?

Książka- tytuł, autor. O czym jest ta książka? Kto jest głównym bohaterem? Dlaczego właśnie TA książka zasługuje na polecenie do przeczytania innym? Co jest w niej wartościowego?

16 i 23 września 2023 r. zapraszam wszystkich rodziców na DYŻUR do szkoły. To od Was zależy bezpieczeństwo naszych dzieci. Dziękuję tym rodzicom, którzy już się zapisali na dyżury. W tych samych dniach zapraszam Państwa na spotkanie ze mną, aby omówić nowy rok szkolny (maturę). Zadanie- proszę przeczytać wiadomości z książki o dwudziestoleciu międzywojennym ze str.11-12.

Zadanie z 16 września 2023 r.

Proszę napisać w domu (w szkole macie to MÓWIĆ bez kartki) pełne odpowiedzi na pytania:

1. Przedstaw kilka tradycji polskich, które będziesz chciał w przyszłości obchodzić w Twoim domu.

2. Jaką ulubioną polską potrawę poleciłbyś amerykańskiemu koledze lub koleżance?

3. Opisz swojego przyjaciela lub przyjaciółkę.

GEOGRAFIA

Str.19 przypomnijcie sobie nazwy wszystkich województw.

Dziękuję rodzicom, którzy przyszli na dyżur a także na spotkanie ze mną (wywiadówkę). Zapraszam kolejnych rodziców w sobotę 23 września 2023 r. Dobrego tygodnia!